Nové letisko Maldív – Maafaru Int.

Maafaru je prvé medzinárodné letisko na severe Maldív, ktoré sa nachádza na atole Noonu a oficiálne bolo otvorené 1. decembra 2019.

Nájdete tu vzletovú a pristávaciu dráhu dlhú 2 200 metrov a širokú 40 metrov. Letisko je vybavené prijímať lietadlá do veľkosti Airbus A320 a Boeing 737. Taktiež tu nechýba hangár na údržbu, dokovací hangár pre motorové člny, či súkromné mólo.

Letisko je vybavené pre VFR prevádzku a od 15.10.2020 už má stálu colnú službu. Palivová infraštruktúra ešte nie je dokončená – takže v prípade potreby dotankovania musí lietadlo letieť do Male.

Indický oceán skrýva nové letisko, ale je tiež dobrodružné ihrisko pre všetky zmysly

Staňte sa cestovateľom, prieskumníkom, kuchárom alebo someliérom v niektorom z najexkluzívnejších hotelov. Z letiska Maafaru sa prepravíte rýchlo a ľahko pomocou motorových člnov, ktoré po vás pošlú z hotela. Nové letisko Maafaru ulahodí potrebám ľudí, ktorí vyhľadávajú luxusné rezorty ako Cheval Blanc alebo Velaa.

Cheval Blanc Randheli

Hotel je zameraný hlavne na kúpeľné procedúry. Vírivky v infinity bazéne a ohnivé západy slnka vám navodia tú pravú atmosféru. Z letiska Maafaru sa sem dostanete motorovým člnom za približne 30 minút.

www.chevalblanc.com/fr/maison/randheli

Súkromný ostrov Velaa

Velaa je ideálny ostrovný únik, kde sa môžete cítiť bezstarostne a bude tu o vás prvotriedne postarané. Mieša sa tu atmosféra tropického raja v súlade s pokojným maldivským spôsobom života. Nespočetný počet možností, ako je golfové ihrisko, tradičné ázijské kúpele, potápačské výpravy, plavby pri západe slnka alebo úžasná kuchyňa, vás rozhodne nadchnú. Z letiska Maafaru sa sem dostanete motorovým člnom za približne 30 minút.

www.velaaprivateisland.com/