Dubaj, mesto nekonečných možností

Dubaj, kedysi malá rybárska dedinka v Arabskom zálive, je dnes jedným z najkozmopolitnejších miest na celom svete, kde žije takmer 200 národností. Mesto ponúka skutočne nezabudnuteľné zážitky, či už je to na piesočnatých plážach alebo na vrchole mrakodrapu Burj Khalifa, najvyššej budovy na svete. Dubaj žije a dýcha s pocitom nekonečných možností a inovácií. Morský vánok vo vlasoch, slnkom pobozkaná pokožka na celom tele a srdce naladené na nové dobrodružstvá. Dubaj má skryté radosti pre každého cestovateľa.

Beduínska kultúra, festivaly či jazda na ťavách?

Ak máte radi jazzovú hudbu, mohol by vás zaujímať nadchádzajúci medzinárodný jazzový festival v Dubaji, ktorý sa uskutoční 26. až 28. februára. Pre milovníkov jedla sa od 11. do 13. marca koná udalosť Taste of Dubai. Ak by ste chceli vidieť veľké množstvo festivalov a podujatí, naplánujte si svoj pobyt v Dubaji tak, aby vám nič neuniklo.

Jazdy na ťavách sú mimoriadne obľúbené. www.unsplash.com

Preskúmajte unikátne dedičstvo, beduínsku kultúru, jazdy na ťavách a rýchle štvorkolky valiace sa cez piesočné duny. Dubajská púštna krajina ponúka oveľa viac, ako by ste čakali. Ďalšou nevyhnutnou zastávkou počas objavovania je bezpochyby bohatá zbierka budov a zmes rôznych architektonických štýlov alebo dych berúce tancujúce fontány. Aby ste odchádzali domov z Dubaja dobre oddýchnutí a najmä spokojní, užite si tiež dlhé a lenivé dni na pláži.

Kedy je najvhodnejší čas na dovolenku v Dubaji?

Uprostred púšte možno očakávať skutočne iba jednu sezónu: horúcu a suchú. Dubaj je ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú vyhrievať na slnečných plážach a doplniť si vitamín D, najmä ak unikajú pred chladnou zimou v Európe. Napriek celoročnému slnečnému žiareniu sú chvíle, ktoré sú na návštevu obľúbenejšie ako iné.

Luxusný 5-hviezdičkový hotel v tvare plachetnice, Burj Al Arab. www.pexels.com

Od novembra do marca býva jasná modrá obloha, čo by niektorí mohli považovať za ideálne počasie na pláž, alebo príležitosť navštíviť Zázračnú záhradu, kde nájdete najkrajšie kvetinové atrakcie. Od apríla do októbra môže byť horúčava a tiež vysoká vlhkosť skutočne neznesiteľná. Preto je dôležité dôkladne zvážiť kedy sa na takýto výlet vyberiete. Z dôvodu vysokých teplôt sú všetky nákupné centrá, hotely a reštaurácie dobre vybavené klimatizáciou. Kryté atrakcie Dubaja sú vám teda k dispozícií kedykoľvek počas roka.

Približná cena privátneho letu do Dubaja

Najvyužívanejším letiskom Emirátov pre linkové lety je dubajské medzinárodné letisko. Najvýraznejším dopravcom sú aerolinky Emirates – národný dopravca Spojených arabských emirátov, ktorý bol založený dubajskou vládou v polovici 80. rokov. Ak si však želáte viac súkromia a pohodlia, neváhajte a využite možnosť letieť privátnym lietadlom. Medzi najvhodnejšie lietadlá na túto trasu z oblasti Česka a Slovenska do Dubaja patria Hawker 900, Challenger 300, Legacy 600 a iné. Cena za lietadlo a nonstop let sa pohybuje približne v rozmedzí od 28 000 do 30 000 eur za jednosmernú cestu. Privátna klientela zväčša preferuje letisko Jebel Ali. Pre konkrétnejšie info podľa vašich požiadaviek nás kontaktuje na sales@zahura.sk. 

www.pexels.com

Pretože je Dubaj opäť otvorený pre turistov, môžete si začať plánovať cestu. Pre vašu krajinu môžu platiť špecifické požiadavky, preto si najnovšie informácie o cestovaní z a do Dubaja počas Covid-19 pandémie a o požiadavkách na testovanie priebežne kontrolujte.