Privátne lietadlo vs. komerčná linka

Komerčná letecká doprava je v súčasnom krízovom stave na kolenách a ľudia hľadajú alternatívne spôsoby dopravy. Všetky letecké spoločnosti výrazne znížili stavy zamestnancov a počty lietadiel, kvôli čomu je ťažké dostať sa do mnohých miest bez viacerých prestupov. Aj keď letecké spoločnosti minimalizujú riziko ochorenia pomocou ochranných masiek, mnoho ľudí je stále na pochybách či letieť komerčným letom alebo nie. Privátne lietadlá riešia alebo zmierňujú mnohé z týchto problémov. Pre tých, ktorí zvykli lietať v biznis triede alebo v prvej triede, môžu byť vhodnou alternatívou práve privátne lietadlá. 

Úspora nákladov, zvýšená produktivita a ušetrený drahocenný čas. To sú len niektoré z mnohých výhod cestovania súkromným lietadlom. Pre podniky všetkých veľkostí môže súkromné cestovanie lietadlom poskytnúť jedinečné výhody, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť rôzne obchodné ciele. 

www.pexels.com

Ušetrite drahocenný čas a peniaze

Pre každého podnikateľa je kratší čas strávený na letisku neoceniteľný. Namiesto toho, aby ste prišli na letisko hodiny skôr, stáli na imigračnom, čakali v dlhých radách na bezpečnostných kontrolách, môžete prísť do lietadla bezprostredne pred štartom. Cestovanie sa tak stáva čím ďalej tým rýchlejších a bezproblémovejším procesom. Namiesto čakania na nástup do komerčného lietadla alebo čakania na prevzatie batožiny vám súkromné lety umožňujú ihneď po pristátí vyraziť.

Potrebujete navštíviť viac miest v jeden deň?

Súkromné cestovanie poskytne neuveriteľné výhody nielen v oblasti úspory nákladov. Nemusíte cestovať celé dni tam a späť ani platiť za viac nocí v hoteloch. Zredukujte si tento výlet na jeden jediný deň, vybavte všetky schôdzky a vráťte sa späť domov. Navyše komerčné linky často lietajú iba na väčšie letiská narozdiel od privátov. Tie sa často dostanú aj na menšie a pre klienta výhodnejšie lokality.

Produktivita pri lietaní privátnym lietadlom rastie

V prostredí bez súkromia na komerčnom lete je byť produktívnym neľahkou úlohou. Senzitívne diskusie o citlivých informáciách sú obmedzené na minimum. Súkromné cestovanie ponúka presný opak. Vďaka prenajatiu vlastného lietadla máte možnosť prechádzať dôležitými detailmi, firemnými stratégiami a robiť zmysluplnú prácu aj vo vzduchu. Túto obrovskú výhodu len ťažko dostatočne zdôrazniť. 

Komerčně lety neponúkajú dostatok súkromia a preto je potrebné odložiť senzitívne diskusie na neskôr. www.pexels.com

Jednou z možností lietania privátmi je využívanie salónikov pred letom

Špeciálne terminály (FBO) sú zvyčajne umiestnené ďalej od hlavného terminálu, čo umožňuje rýchly a diskrétny proces. Často sú v ponuke špeciálne služby ako osobný asistent, ktorý vám zabezpečí prenos batožiny a iné formality, zatiaľ čo vy môžete oddychovať v salóniku. Pohostenie a nápoje sú samozrejmosťou, tak ako v mnohých aj súkromný priestor na prácu. Je len na vás či sa rozhodnete salónik využiť alebo nie. Akonáhle sú formality vybavené, môžete sa pohodlne odviezť priamo k dverám lietadla súkromným vozidlom.

K dverám lietadla vás pohodlne dovezie súkromné vozidlo. www.getyourguide.com

Privátne lietadlo sa môže javiť ako možnosť iba pre ultrabohatých. Existujú však spôsoby, ako cestovať luxusne a pohodlne aj za rozumnú cenu. Skúste si rozdeliť poplatky medzi seba a svojich priateľov alebo kolegov a užite si let.