Najlepšie víno v Európskych destináciách dostupných lietadlom

Víno je produkt ako žiaden iný. Rozpráva príbeh celého regiónu, jeho podnebia, života jeho obyvateľov, ich chutí a vynaliezavosti. Nájdite ten najvhodnejší festival pre vás a vašich priateľov a dovoľte nám, aby sme vás tam odviezli štýlovo a pohodlne súkromným lietadlom.

Víno v Taliansku – Toskánsko

Mnohé z osláv venovaných milovanému hroznu sa konajú v Toskánsku, kde všetko začína koncom leta so zberom hrozna. Odborníci na víno, ako aj milovníci vína si prídu na svoje. Poprechádzať sa môžu dedinkami s pohárom vína v ruke a objavovať to najlepšie z jedného z najváženejších produktov regiónu. Či už sa jedná o jeden z najdlhšie trvajúcich talianskych festivalov hrozna v Imprunete, o vínny festival v Monte Carle alebo Chianti Classico Expo, nájdeme vám najvhodnejšiu cestu. Najlepšie spojenie s regiónom ponúka letisko Florencia.

Turín

Poleťte do Turína, Milána alebo Janova do samotného srdca vinárskej krajiny Barolo. Na jeseň je Turín, rovnako ako Florencia, oblečený do tých najlepších farieb jesene. Ponúka nezabudnuteľný pobyt v hlavnom meste regiónu Piedmont a bývalom hlavnom meste Savoy. Navštívte Canelli pre vynikajúcu taliansku klobásu, Barolu pre ešte viac vína či Govone pre elegantné architektonické špeciality. Každé dva roky, tretí septembrový týždeň, organizuje Slow Food akciu Salone del Gusto v prekrásnom meste Turín. Výrobcovia zo všetkých regiónov Talianska, ako aj mnohí ďalší z celej Európy a sveta prichádzajú ukázať ich výnimočné produkty.

www.pexels.com

Víno vo Francúzsku – Bordeaux – Saint-Emillion

Návšteva Bordeaux je skutočnou lahôdkou a vždy milo prekvapení. Saint-Emilion pre svoje vynikajúce víno alebo aj mimoriadnu a zachovalú historickú dedinku. Toto stredoveké mesto sa nachádza iba hodinu od letiska Bordeaux a je obklopené 5 500 hektármi viniča. V roku 1999 bolo pre svoju výnimočnosť zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Víno v Portugalsku – údolie Duoro

V blízkosti letiska Porto nájdete začarované údolie, ako ho ľudia nazývajú, kvôli kráse a mágii tohto údolia. Vína Duoro sa vyrábajú na svahoch kultúrnej krajiny a sú zapísané do svetového dedičstva UNESCO. Do údolia sa ľahko dostanete autom, vlakom alebo vrtuľníkom. Príďte si vychutnať terasovité vinice, člny Rabelo, jedinečné a autentické jedlá a predovšetkým lokálne víno. Toto údolie vás rozhodne nenechá ľahostajnými.

www.pexels.com

Víno v Španielsku – La Rioja

La Rioja je hudobný a tiež vínny festival, ktorý sa koná v španielskom meste Logroño na severe krajiny. Prístupný je z veľmi blízkeho letiska Logrono. Nachádza sa v samom srdci jedného z najslávnejších vinárskych regiónov v krajine. Festival kombinuje historický priemysel s ​​rozmanitou zostavou účinkujúcich umelcov. A samozrejme, počas trvania slávnosti sú v ponuke všetky miestne vína, ktoré vám nádherne pomôžu dotvoriť atmosféru počas hudobných vystúpení.

Jerez de la Frontera

Festival zberu vína sa koná v Jerez de la Frontera presne v čase začiatku úrody, jednej z hlavných udalostí v meste na juhu Španielska. Oslavy vzdávajú úctu trom symbolickým prvkom v kultúre Jerez de la Frontera: vínu, koňom a flamencu. Po prílete na letisko Jerez, Sevilla alebo Malaga vám už nič nebráni v ochutnávke typických andalúzskych špecialít.

www.pexels.com